Katalog aktualnych konkursów fotograficznych

Na dCamera.pl znajdziesz obszerną bazę aktualnych konkursów fotograficznych skierowanych do profesjonalistów i amatorów o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym.

 

NOWOŚCI

Ekspedycja – Dwa Światy

Wystawa prezentuje wyselekcjonowane kadry Małgorzaty Chomont i Pawła Kuśmidera, które z jednej strony opowiadają o świecie codzienności, zamieszkujących odwiedzane miasta ludzi, z drugiej strony pokazuje świat za plecami tych miast...

Wrzesień w Instytucie Fotografii Fort

Zapraszamy na podwójny wernisaż prac Yulii Krivich i Michała Iwanowskiego, który odbędzie się 21 września 2018 (piątek) w Galerii Instytutu Fotografii Fort przy ul. Racławickiej 99 w Warszawie (budynek 06).

W drodze

Serdecznie zapraszam na wystawę fotograficzną Małgorzata Chomont pt. „W DRODZE”. Wernisaż będzie jednocześnie spotkaniem fotograficzno-poetyckim. Wybrane wiersze autorki przeczyta aktor - Karol Stępkowski.

AKTUALNE KONKURSY FOTOGRAFICZNE

Quadralite Atlas LED

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Quadralite na terenie Polski informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej lampy ledowej Quadralite Atlas LED.

Atlas LED powstał w oparciu o technologię diod LED co powoduje, że lampa gwarantuje strumień światła, który charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odwzorowania kolorów (CRI ?93, TLCI ?95) oraz temperaturę barwową dostosowaną do światła słonecznego (ok. 5600K). Poza tym, Atlas LED posiada cechy błyskowych lamp studyjnych Atlas, dzięki czemu można wykorzystać szeroki wachlarz modyfikatorów światła. Z racji niskiej temperatury pracy, Atlas LED może być bez żadnych ograniczeń wykorzystywany ze wszystkimi rodzajami akcesoriów powszechnie stosowanych w studiach fotograficznych, takich jak strumienice, wrota, czasze, sofboxy i parasole.
Cechą wyróżniającą Atlas LED jest akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności (8700 mAh). Jest to ta sama jednostka, która napędza lampy błyskowe z rodziny Atlas 600 i Atlas 600 TTL. Pozwala on przez ponad godzinę oświetlać plan zdjęciowy z pełną mocą dzięki czemu lampa może być wykorzystywana do pracy poza studiem. Wyczerpany akumulator ładowany jest przez dostarczaną w zestawie ładowarkę w czasie poniżej 4 h. Natomiast jeśli komuś zależy na zasilaniu lampy z sieci elektrycznej, w sprzedaży dostępny jest adapter sieciowy Atlas AC Adapter, który zapewnia taką możliwość. Quadralite Atlas LED może być świetnym dodatkiem do posiadanego przez fotografa zasobu sprzętu studyjnego i pozwoli na rozszerzenie oferty o produkcję video. Lampa ta, to dobry punkt wyjścia dla osób, które chcą rozpocząć pracę ze studiem fotograficznym i chcą to zrobić możliwie łatwo i intuicyjnie. Lampa światła ciągłego spełnia te wymagania w 100% i pozwala na szybką naukę technik oświetlenia bez dodatkowych trudności związanych z synchronizacją błysku, mierzeniem światła błyskowego itp.

Najważniejsze cechy produktu:
- dioda LED o mocy 60W (odpowiednik ok. 500 W lampy halogenowej),
- wysoki współczynnik oddawania barw CRI 93 (TLCI ?95),
- temperatura barwowa wynosząca ok. 5600K (± 200K),
- płynna regulacja jasności w zakresie 10 – 100%,
- zasilanie z akumulatora (wydajność >1 h),
- wbudowane sterowanie radiowe (16 kanałów, 6 grup),
- wbudowany cichy wentylator chłodzący,
- mocowania akcesoriów typu Bowens,
- intuicyjna obsługa i prosty interface,
- lekka i kompaktowa obudowa.

Lampa Atlas LED jest już dostępna w sklepach. Sugerowane przez producenta cena detaliczna wynosi 1655,- zł

Dowiedz się więcej